Je jód nevyhnutnosť? ... Jód - Kelp
Jód je stopový prvok, so zaujímavú úlohu v zdraví, ktorú spájame so štítnou žľazou. Nachádza sa prirodzene v morskom prostredí a jedným z najbohatších prírodných zdrojov jódu je morská riasa Kelp, známa aj ako „Chaluha bublinatá, nórska Laminaria“, ktorá sa po stáročia používa v tradičnej medicíne aj kuchyni. Kelp dokáže absorbovať veľké množstvo jódu priamo z oceánu. Telo jód potrebuje na tvorbu hormónov štítnej žľazy, bez nich by toho nešlo oveľa viac ... náš metabolizmus by nefungoval správne, energie by sme mali málo a naša myseľ by bola otupená.
Inovatívny LIPO C (Lipozomálny vitamín C)
Vitamín C (kyselina askorbová) je už dlho uznávaný a schopný zlepšiť imunitnú funkciu a znížiť závažnosť a trvanie prechladnutia a chrípky. Že vitamín C je nevyhnutný pre optimálne fungovanie imunitného systému a celkové zdravie je všeobecne známe. Potvrdzuje to fakt že vitamín C je jedným z najpopulárnejších a najpoužívanejších doplnkov stravy na celom svete. Práve nízky obsah tohto vitamínu v spracovaných potravinách si vyžaduje jeho pravidelné dopĺňanie. Okrem posilňovania imunity a skracovania trvania prechladnutia zohráva dôležitú úlohu pri hojení rán, zlepšovaní funkcie mozgu a podpore pevnosti kostí.
Prekvapivo odolná Maca - žerucha peruánska
Táto obdivuhodná rastlina (Lepidium mayenii) z peruánskych Ánd, kde sa pestuje v extrémnych nadmorských výškach (4000 m n. m.). Vďaka tomu je mimoriadne odolná a dokáže prežiť a rásť v podmienkach, kde by väčšina iných druhov rastlín neprežila, ako sú nízke teploty, silný vietor a intenzívne UV žiarenie. Jej schopnosť prispôsobiť sa náročnému prostrediu ju obohacuje o živiny a látky, ktoré priaznivo pôsobia na ľudský organizmus, podporujú odolnosť voči fyzickej aj psychickej záťaži.
Potrebujeme „slnečný“ vitamín D3 len v zime?
Ak pocítite slnečné lúče na pokožke, vedzte, že práve vaše telo vytvára jeden z najdôležitejších vitamínov - D3, ktorý bol odhalený vďaka stáročnému bádaniu. Z objavu vitamínu D3 sa stal jeden z najvýznamnejších lekárskych úspechov 20. storočia, ktorý zachránil milióny ľudí: Písal sa rok 1650 a v uliciach Londýna si lekári všimli, že čoraz viac detí trpí zvláštnou chorobou rachitídou (ich kosti boli slabé a lámavé, nohy deformované, rast spomalený). Až v roku 1919 lekár Huldschinsky vystavil deti s rachitídou ultrafialovému žiareniu a ich kosti sa začali hojiť! O 3 roky neskôr biochemik McCollum objavil látku, ktorá zabraňovala rachitíde a nazval ju vitamín D. Postupne sa zistila existencia aj najdôležitejšej formy vitamínu D3 (cholekalciferolu).