Vitamín C + šípky + bioflavonoidy
Navrhnutý špeciálne pre silnejšie antioxidačné účinky, lepšie vstrebávanie a využitie, kde je v hlavnej úlohe šípka prírodný zdroj vitamínu C. Vitamín C známy ako kyselina askorbová je živina nevyhnutná pre fungovanie nášho organizmu. Naše telo si nedokáže tento esenciálny vitamín syntetizovať, preto je potrebné ho prijímať napríklad aj z ovocia a zeleniny, ako sú citrusy, kapusta, paprika, chren, brokolica a paradajky.
MSM (Organosulfur) .... multifunkčný doplnok
Vedeli ste, že síra je pre naše telo rovnako nevyhnutná, ako vitamíny či minerály? Jedným z jej najvýznamnejších zdrojov je látka nazývaná methylsulfonylmethán, skrátene MSM. Napriek tomu, že názov znie, ako z učebnice chémie, ide o prirodzenú zlúčeninu so zásadným významom pre správne fungovanie organizmu. MSM sa prirodzene vyskytuje v krvi, tkanivách a orgánoch, kde podporuje tvorbu látok, ako sú aminokyseliny - glutatión, cysteín a metionín. Táto organická zlúčenina síry, známa aj ako organosulfur je mimoriadne účinná v boji proti oxidačnému stresu, zápalom a pri regenerácii tela. Jej zdrojom môžu byť prírodné potraviny. Organosírne zlúčeniny, ako napríklad alicín v cesnaku, majú široké zdravotné využitie, a MSM je jedinečný v tom, že ponúka komplexnú podporu od zdravia kĺbov až po posilnenie imunity.
Jód-Kelp
Asi každý, kto videl skvelý seriál Chernobyl, si pamätá scénku, keď hlavná ženská hrdinka v kancelárii bieloruského ministerstva podáva jódové tabletky sekretárke, ktorá jej mimochodom povie, že je tehotná. Jód je totiž chemický prvok, ktorý naše telo potrebuje aby správne fungovala štítna žľaza. A kto má problémy so štítnou žľazou, ten vie, čo všetko v tele ovplyvňuje. Je až neuveriteľné, ako zložito je naše telo poskladané a čo všetko je potrebné zabezpečiť, aby ste boli zdraví a funkční.
Ukľudňujúci Horčík (Bisglycinát horečnatý)
Horčík je dôležitý minerál pre správne fungovanie tela. Názov magnézium pochádza z gréckeho mesta Magnesia, kde bol tento prvok pôvodne objavený už v roku 1755. Je to 8. najrozšírenejší prvok na zemi, tvorí približne 2 % zemskej kôry. Má prirodzene kyslastú chuť, ktorá sa prejavuje aj v minerálnych vodách. Nájdeme ho v každej bunke zelenej rastliny, (ióny magnézia sú prítomné) tiež v každej bunke ľudského tela. Náš organizmus potrebuje magnézium na viac ako 300 biochemických procesov, ako je výroba energie a syntéza nukleových kyselín, udržiavanie správneho srdcového rytmu aj krvného tlaku. Ťažko by sme našli proces v tele na ktorý nemá horčík vplyv.