MSM (Organosulfur) .... multifunkčný doplnok
Vedeli ste, že síra je pre naše telo rovnako nevyhnutná, ako vitamíny či minerály? Jedným z jej najvýznamnejších zdrojov je látka nazývaná methylsulfonylmethán, skrátene MSM. Napriek tomu, že názov znie, ako z učebnice chémie, ide o prirodzenú zlúčeninu so zásadným významom pre správne fungovanie organizmu. MSM sa prirodzene vyskytuje v krvi, tkanivách a orgánoch, kde podporuje tvorbu látok, ako sú aminokyseliny - glutatión, cysteín a metionín. Táto organická zlúčenina síry, známa aj ako organosulfur je mimoriadne účinná v boji proti oxidačnému stresu, zápalom a pri regenerácii tela. Jej zdrojom môžu byť prírodné potraviny. Organosírne zlúčeniny, ako napríklad alicín v cesnaku, majú široké zdravotné využitie, a MSM je jedinečný v tom, že ponúka komplexnú podporu od zdravia kĺbov až po posilnenie imunity.
Moringa olejodarná (Moringa oleifera)
Dr. Lucullus zdôrazňuje, že nie je „moringa“ ako „moringa“, u nás si zakladáme na tom, aby naše prírodne výživové doplnky, boli prvotriednej kvality. Záleží nám na obsahu, čistote a účinnosti zložiek, ktorými prispievame k Vášmu zdraviu. Objasníme prečo: Šetrným spracovávaním listov do superpotraviny v práškovej forme, zabezpečujeme jeho stabilitu, ochranu a dlhšiu skladovateľnosť.
Prekvapivo odolná Maca - žerucha peruánska
Táto obdivuhodná rastlina (Lepidium mayenii) z peruánskych Ánd, kde sa pestuje v extrémnych nadmorských výškach (4000 m n. m.). Vďaka tomu je mimoriadne odolná a dokáže prežiť a rásť v podmienkach, kde by väčšina iných druhov rastlín neprežila, ako sú nízke teploty, silný vietor a intenzívne UV žiarenie. Jej schopnosť prispôsobiť sa náročnému prostrediu ju obohacuje o živiny a látky, ktoré priaznivo pôsobia na ľudský organizmus, podporujú odolnosť voči fyzickej aj psychickej záťaži.
Histamin Kontrol
Histamín je často vnímaný negatívne, najmä pre svoju úlohu pri alergických reakciách a intolerancii. Ako pri mnohých veciach v živote, ani pri tomto biogénnom amíne nie je čiernobiele myslenie na mieste. Ako neurotransmiter sa podieľa na mnohých dôležitých procesoch. Pri obrane tela napríklad podporuje rozšírenie ciev, čím umožňuje imunitným bunkám ľahší prístup na miesto zápalu. Zároveň stimuluje tvorbu žalúdočných štiav (nevyhnutnej pre spracovanie potravy), reguluje spánkový cyklus, kontroluje chuť do jedla a hrá úlohu v procesoch učenia, pamäti či emócií. Histamín sa prirodzene nachádza v ľudskom tele a jeho rovnováha je dôležitá pre zdravie. V tráviacom systéme ho rozkladá enzým diamínooxidáza. Ak je však prísun histamínu väčší, než dokáže telo odbúrať, vzniká histamínová intolerancia. Táto nerovnováha môže byť vyvolaná stresom, nevhodnou životosprávou, liekmi či inými faktormi. Nadbytok histamínu môže viesť k nepríjemným príznakom, ktoré často pripomínajú potravinové alergie, alebo tráviace problémy. Je dôležité histamín chápať ako významného pomocníka v našom tele.